Välkommen till våra utbildningar på Session!

Höstens utbildningar hittar du här. Välj & vraka i vårt breda utbud!

Här nedan hittar ni våra aktuella utbildningskataloger samt vår kalender över schemalagda utbildningar för samtliga våra varumärken.

KEVIN.MURPHY & COLOR.ME

Living proof

ELEVEN Australia

Kalender

Education 2019 - KEVIN.MURPHY    
 Ladda ner Utbildningskatalog för KEVIN.MURPHY & COLOR.ME, klicka här.  Ladda ner Utbildningskatalog för Living proof, klicka här.  Ladda ner Utbildningskatalog för ELEVEN Australia, klicka här.  Ladda ner kalender för samtliga varumärken.

 


 

Education team Sweden

     

Frida Claeson
Education Manager
frida@session.nu

Malin Hörnqvist
Brand Specialist Colour
malin@session.nu
Elyn Hedström
Educator
elyn@session.nu
     
Karin Adali
Brand Specialist
karin@session.nu
Henrik Artdeson
Educator
henrik@session.nu
Elin Lind
Educator
elin@session.nu